Seiken Cup 2019 – finals and fights for 3rd places

Live Streaming HERE

BOYS 12-13 -35
The final
Minishev Stepan (Kemerovo region)
Kapas Nurlan (Kazakhstan)
3rd place
Anikin Nikita (Nizhny Novgorod)
Baryshnikov Egor (Saratov region)

BOYS 12-13 -40
Khakimov Magomed-Amy (Chechnya)
Ilyasov Rakhim (Chechnya)
3rd place
Gusar George (Belarus)
Ganzha Vadim (Krasnodarsky krai)

BOYS 12-13 -45
Sharikov Andrey (Kemerovo region)
Fadeev Andrey (Samara region)
3rd place
Gavrilin Ivan (Nizhny Novgorod region)
Pimenov Artem (Moscow)

BOYS 12-13 -50
Putintsev Sergey (Kemerovo region)
Mamoi Jamal (Russia)
3rd place
Kononovich Alexey (Belarus)
Mashtalap Vladimir (Moscow)

BOYS 12-13 -55
Golik Nikita (Belarus)
Popov Makar (Moscow)
3rd place
Sotskov Egor (Moscow Region)
Belyaev Roman (Moscow)

BOYS 12-13 55+
Shovkhalov Suliman (Chechnya)
Khaikhin Nikita (Moscow)
3rd place
Belov Artemy (Moscow)
Yakimchenko Ruslans (Latvia)

GIRLS 12-13 -40
Shtreller Nele (Germany)
Korotaeva Darya (Moscow)

GIRLS 12-13 -45
Stasevich Anastasia (Belarus)
Yudina Anna (Moscow)

GIRLS 12-13 -50
Ksenia Shlahta (Latvia)
Mozheiko Evgenia (Belarus)
3rd place
Toothless Sofya (Belarus)
Marta Aurelija Auguste (Latvia)

GIRLS 12-13 50+
Kusurgasheva Polina (Kemerovo region)
Alexandra Binone (Latvia)
3rd place
Podolyan Taisiya (Moscow)
Borisova Anastasia (Nizhny Novgorod)

Мальчики 12-13 до 35
Финал
Минишев Степан (Kемеровская область)
Капас Нурлан (Казахстан)
3 место
Аникин Никита (Нижний Новгород)
Барышников Егор (Саратовская область)

Мальчики 12-13 до 40
Хакимов Магомед-Эми (Чеченская республика)
Ильясов Рахим (Чеченская республика)
3 место
Гусар Георгий (Беларусь)
Ганжа Вадим (Краснодарский край)

Мальчики 12-13 до 45
Шариков Андрей (Кемеровская обл.)
Фадеев Андрей (Самарская обл.)
3 место
Гаврилин Иван (Нижегородская обл.)
Пименов Артем (Москва)

Мальчики 12-13 до 50
Путинцев Сергей (Кемеровская обл.)
Мамои Джамал (Россия)
3 место
Кононович Алексей (Беларусь)
Машталап Владимир (Москва)

Мальчики 12-13 до 55
Голик Никита (Беларусь)
Попов Макар (Москва)
3 место
Соцков Егор (Московская обл.)
Беляев Роман (Москва)

Мальчики 12-13 55+
Шовхалов Сулиман (Чеченская респ.)
Хайхин Никита (Москва)
3 место
Белов Артемий (Москва)
Якимченко Русланс (Латвия)

Девочки 12-13 до 40
Штреллер Неле (Германия)
Коротаева Дарья (Москва)

Девочки 12-13 до 45
Стасевич Анастасия (Беларусь)
Юдина Анна (Москва)

Девочки до 50
Ксения Шлахта (Латвия)
Можейко Евгения (Беларусь)
3 место
Беззубик Софья (Беларусь)
Марта Аурeлия (Латвия)

Девочки 12-13 50+
Кусургашева Полина (Кемеровская обл.)
Александра Бинонэ (Латвия)
3 место
Подолян Таисия (Москва)
Борисова Анастасия (Нижний Новгород)

BOYS 14-15 years -45
Dibirov Amiran (Chechnya)
Kim Igor (Nizhny Novgorod)

3rd place George Pigidanov (Nizhny Novgorod)

BOYS 14-15 -50
Khasavov Aizaur (Chechnya)
Akimgaliev Ruslan (Kazakhstan)
3rd place
Reuter Johannes (Germany)
Sabirov Hushnutbek (Moscow)

BOYS 14-15 -55
Dynichev Maxim (Moscow)
Rogozhkin Egor (Moscow)
3rd place
Sosnovikov Daniil (Nizhny Novgorod)
Koval Victor (Moscow Region)

BOYS 14-15 -60
Filipishin Daniil (Moscow)
Yakushin Vadim (Moscow)
3rd place
Ayvazyan Stepan (Moscow)
Yurkov Yaroslav (Moscow Region)

BOYS 14-15 -65
Gusev Ivan (Moscow)
Lenkiewicz Filip (Poland)
3rd place
Klevansky Alexey (Moscow Region)
Alekseev Dmitry (Moscow)

BOYS 14-15 65+
Yudintsev Nikita (Moscow Region)
Kravchuk Vladislav (Moscow)
3rd place
Wroblewski Kamil (Poland)
Ayvazyan Khachatur (Moscow)

GIRLS 14-15 -50
Revjakova Alise (Latvia)
Akranbek Asemay (Kazakhstan)
3rd place
Wandschneider Anna (Germany)
Arkhipova Kristina (Moscow)

GIRLS 14-15 -55
Signe Line (Latvia)
Akataeva Danelia (Kazakhstan)
3rd place
Fayruzova Anna (Moscow)
Kushchuk Laurita (Moscow Region)

GIRLS 14-15 55+
Krause Jessica (Germany)
Strueva Ekaterina (Moscow)

Юноши 14-15 лет до 45
Дибиров Амиран (Чеченская респ.)
Ким Игорь (Нижний Новгород)

3 место Пигиданов Георгий (Нижний Новгород)

Юноши 14-15 до 50
Хасавов Аизаур (Чеченская респ)
Акимгалиев Руслан (Казахстан)
3 место
Ройтер Йоганнес (Германия)
Сабиров Хушнутбек (Москва)

Юноши 14-15 до 55
Дыничев Максим (Москва)
Рогожкин Eгор (Москва)
3 место
Сосновиков Даниил (Нижний Новгород)
Коваль Виктор (Московская Обл)

Юноши 14-15 до 60
Филипишин Даниил (Москва)
Якушин Вадим (Москва)
3 место
Айвазян Степан (Москва)
Юрков Ярослав (Моск. Область)

Юноши 14-15 до 65
Гусев Иван (Москва)
Ленкевич Филип (Польша)
3 место
Клеванский Алексей (Московская обл.)
Алексеев Дмитрий (Москва)

Юноши 14-15 65+
Юдинцев Никита (Московская обл.)
Кравчук Владислав (Москва)
3 место
Вроблевски Камил (Польша)
Айвазян Хачатур (Москва)

Девушки 14-15 до 50
Ревьякова Алис (Латвия)
Акранбек Асемай (Казахстан)
3 место
Вандшнайдер Анна (Германия)
Архипова Кристина (Москва)

Девушки 14-15 до 55
Сигне Лине (Латвия)
Акатаева Данелия (Казахстан)
3 место
Файрузова Анна (Москва)
Кущук Лаурита (Московская обл.)

Девушки 14-15 55+
Краузе Джессика (Германия)
Струева Екатерина (Москва)

JUNIOR BOYS 16-17 years  -55
Otchik Egor (Kazakhstan)
Muslimov Umar (Chechnya)

JUNIOR BOYS 16-17  -60
Frangulyan Nikita (Moscow region)
Nasukhanov Safai (Chechnya)
3rd place
Amonjolov Diaz (Kazakhstan)
Vasetsky Evgeny (Kazakhstan)

JUNIOR BOYS 16-17 -65
Slyunko Sergey (Moscow)
Skorobogatov Danila (Moscow)
3rd place
Kamenshchikov Artem (Moscow)
Ognev Fedor (Kazakhstan)

JUNIOR BOYS 16-17 -70
Zimarev Anton (Kazakhstan)
Mayorov Evgeny (Nizhny Novgorod)
3rd place
Pechenkin Daniil (Kazakhstan)
Kushch Ivan (Kazakhstan)

JUNIOR BOYS 16-17 70+
Ivannikov Sergey (Kemerovo region)
Lvov Andrey (Moscow)
3rd place
Matveev Ilya (Moscow region)
Wojcik Kacper (Poland)

JUNIOR GIRLS 16-17 -50
Trushko Alsu (Nizhny Novgorod)
Dubrovina Elena (Kazakhstan)

JUNIOR GIRLS 16-17 -55
Babaeva Leila (Moscow region)
Tatarnikova Marina (Moscow)
3rd place
Dubrovina Daria (Kazakhstan)
Glushko Daria (Moscow region)

JUNIOR GIRLS 16-17 55+
Banasiak Daria (Poland)
Zvezdina Valeria (Arkhangelsk region)

Юниоры 16-17 лет до 55
Отчик Егор (Казахстан)
Муслимов Умар (Чеченская респ)

Юниоры 16-17 до 60
Франгулян Никита (Московская обл)
Насуханов Сафаи (Чеченская респ)
3 место
Амонжолов Диас (Казахстан)
Васецкий Евгений (Казахстан)

Юниоры 16-17 до 65
Слюнько Сергей (Москва)
Скоробогатов Данила (Москва)
3 место
Каменщиков Артем (Москва)
Огнев Федор (Казахстан)

Юниоры 16-17 до 70
Зимарев Антон (Казахстан)
Майоров Евгений (Нижний Новгород)
3 место
Печенкин Даниил (Казахстан)
Кущ Иван (Казахстан)

Юниоры 16-17 70+
Иванников Сергей (Кемеровская обл.)
Львов Андрей (Москва)
3 место
Матвеев Илья (Московская обл.)
Войчик Каспер (Польша)

Юниорки 16-17 до 50
Трушко Алсу (Нижний Новгород)
Дубровина Елене (Казахстан)
Юниорки до 55
Бабаева Лейла (Московская обл.)
Татарникова Марина (Москва)
3 место
Дубровина Дарья (Казахстан)
Глушко Дарья (Московская обл.)

Юниорки 16-17 55+
Банасяк Дариа (Польша)
Звездина Валерия (Архангельская обл.)